Jaką butelkę na wodę wybrać?

Bartosz Kamin - blog 30/04/2019 12:17

Dziennie zapotrzebowanie na wodę to około 2 litry. Jednym z najszybszych sposobów na uzupełnienie płynów jest zakup wody butelkowej, jednak wiąże się z tym pewien znaczący minus – przyczyniamy się do zaśmiecania środowiska plastikami. Rozwiązaniem są butelki wielokrotnego użytku, które filtrują wodę.

Poszukiwania odpowiedniej dla nas butelki z roku na rok są coraz łatwiejsze. Rynek rozwija się pod tym kątem i pojawia się coraz więcej tego typu produktów. Zapotrzebowanie jest duże, bo wystarczy filtr oraz odpowiednia butelka, którą możemy zabrać w dowolne miejsce, gdyż do jej napełnienia potrzebna jest woda z kranu. W poniższym artykule przedstawimy trzy propozycje butelek filtrujących z uwzględnieniem ich zalet oraz wad.

  • Dafi – butelka filtrująca

Zdecydowanie najlepsza butelka filtrująca wodę na polskim rynku. Wykonana z tworzywa sztucznego, który jest pozbawiony szkodliwego dla organizmu bisfenolu A. Wykorzystany do produkcji plastik jest lekko elastyczny, jednak nie wgniata się, a po długim użytkowaniu widać jedynie delikatne zarysowania. Butelka jest dostępna w trzech wariantach pojemnościowych: 0,3, 0,5 oraz 0,7 litra. Jak zapewnia producent, zawarty w butelce filtr wystarcza na przefiltrowanie 150 litrów wody. Należy go wymieniać co miesiąc.

Plusy: łatwa dostępność na polskim rynku. Nie trzeba martwić się o wymianę filtra na czas (o ile sami o tym pamiętamy – ułatwieniem jest obrotowy pierścień na wieczku butelki, który można ustawić na dzień wymiany filtra). Butelka jest lekka i wygodna w transporcie. Dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Należy także wspomnieć o atrakcyjnej cenie:

- butelka: około 35 zł, cena samego filtra: około 15 zł (istnieje możliwość zakupu zestawu 2 filtrów + zakrętki).

  • Brita Fill & Go – butelka filtrująca

Podobnie jak w przypadku poprzedniego filtra węglowego od Dafi, ten od Brity także otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Filtr MicroDisc wymienia się co 4 tygodnie i można nim przefiltrować 150 litrów wody. Pojemność butelki do 0,6 l i jest dostępna w czterech opcjach kolorystycznych. Plastik, z którego jest wykonana, pozbawiony jest bisfenolu A. Tworzywo jest sztywne.

Plusy: Wygodne uzupełnianie wody – nie trzeba dotykać filtra, jak to ma miejsce w przypadku Dafi. Szerszy otwór pozwala na dodanie do wody plasterków cytryny lub listków mięty.

Minusy: Należy uważać podczas jej mycia, gdyż jest podatna na zarysowania. Wielkość butelki nieco utrudnia przechowywanie jej w torebce czy plecaku.

- butelka: około 45 zł, filtr: około 15 zł.

  • Soulbottle – szklana butelka

Występują dwa warianty pojemności butelki: 0,6 litra i 1 litr. Ma bardzo dopracowany desing. Korek wahadłowy zamykający butelkę wykonany ze z porcelany. Można go zakupić wraz z uchwytem wykonanym ze stali szlachetnej. Butelka produkowana jest w Niemczech

Plusy: Bardzo szczelna i łatwa w utrzymaniu czystości. Ze względu na szklane wykonanie można ją myć w zmywarce. Korek i kolor jego uszczelki można dopasować do własnych potrzeb.

Minusy: Cena i waga butelki. Jej otwór jest bardzo duży, co może przeszkadzać podczas picia wody.

- butelka: 85 zł.

Reklama

Jaką butelkę na wodę wybrać? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama