Polityka, Zielony liście Skutecznych Zrobiłem więcej miasta Truskolaski - zdjęcie, fotografia

Określenie "Zielony" przylgnęło do niego już dawno i chyba bardziej pod tym pseudonimem jest kojarzony niż z imienia i nazwiska. Rafał Kosno, bo o nim mowa, startuje w wyborach do Sejmu z listy Skutecznych Piotra Liroya-Marca. W okręgu nr 24, obejmującym województwo podlaskie, jest na miejscu dziewiątym. W obecności białostockich dziennikarzy opowiedział, jakie ma pomysły na rozwój miast, regionu i kraju, wspominając przy tym o swoich dotychczasowych osiągnięciach.

Trzeba przyznać, że Kosno bardziej skupił się na osiągnięciach i pomysłach na miasto niż programie, który dotyczyłby działalności poselskiej. To też zostało mu wytknięte przez reporterów. Kandydat ripostował, że właśnie o dotychczasowej działalności na lokalnym podwórku warto mówić. Dzięki temu wyborcy dowiadują się, czym dana osoba się zasłużyła. I wspomniał, że co niektórzy dostali się do parlamentu tylko dlatego, że mieli znane nazwisko. Tak jak Krzysztof Truskolaski, syn prezydenta Białegostoku.

Rafał Kosno reprezentuje Federację Zielonych i podkreśla, że od 20 lat działa na rzecz Białegostoku. Wśród swoich pomysłów wymienia powstały deptak na ulicy Lipowej.

W drodze petycji mieszkańcy zebrali 500 podpisów - mówi.

Wylicza też, jako swoje osiągnięcia, drogi rowerowe, tereny zielone przy galerii Białej, to, że elektrociepłownia nie truje węglem, a spala biomasę. Tłumaczy, że od wielu lat ujawnia także różne nieprawidłowości i składa wnioski do magistratu, żeby białostoczanom żyło się lepiej. Opowiada przy tym o sprawie banerów posła Krzysztofa Truskolaskiego.

Tak się złożyło, że pozwolenie na zawieszenie wydał jego tata. Jest to sprzeczne z prawem, bo nie można wydawać decyzji w sprawach członków swojej rodziny - uważa. - Proszę zresztą porównać nasz komitet, działaczy społecznych, do osiągnięć do kandydata, posła Truskolaskiego. Z czego był kandydat znany, zanim został posłem? Ja nie słyszałem o żadnych jego osiągnięciach. Co osiągnął jako poseł i zrobił dla tego miasta? Wydaje mi się, że ja nie będąc posłem zrobiłem więcej niż człowiek, który zasiada w polskim parlamencie.

Kosno wyjaśnia, że masz też propozycje, które chciałby wdrożyć jako poseł. Jako przykład podał projekt, by każdy rolnik mógł produkować paliwo na własny użytek, z rzepaku, który uprawia na swoich polach. Chciałby również, by więcej turystów odwiedzało Podlasie, a obecnie brakuje choćby bezpośredniego pociągu z Warszawy do Białowieży.

(Piotr Walczak)

Zielony na liście Skutecznych: Zrobiłem więcej dla miasta niż Truskolaski komentarze opinie

  • gość 2019-09-30 22:39:01

    Gadanie na temat tego kto co zrobił a czego nie zrobił tu nie ma akurat znaczenia. Są setki osób, które zrobiły dużo lub więcej od wielu politycznych karierowiczów. Ale nie to jest ważne w czasie wyborów. Każdy ma prawo znać również inną stronę kandydata Kosno.
    Rafał Kosno został dwukrotnie prawomocnie skazany z art 212 Kodeksu Karnego za zniesławienia. Notorycznie nie wykonuje wyroków. Nie tylko kpi z wymiaru sprawiedliwości ale nie wyciąga wniosków tylko pomawia nadal. Czy mamy przez to rozumieć, że jest idealnym kandydatem Skutecznych? O takie standardy w polityce walczycie?
    Blokowanie inwestycji i pomawianie to ma być ta "skuteczność" kandydata Skutecznych? Rafał Kosno był jednym z zielonych przeciwnych budowie Podlaskiego Lotniska Regionalnego w wariancie inwestora. Nie wiedzieliście, to już wiecie. Oto WASZ kandydat.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama