Gospodarka, Pożyczki miasta zadłużenie - zdjęcie, fotografia
Sylwia eM - blog 19/09/2018 13:48

fot. Wikimedia CC 3.0

W internecie można znaleźć różne, czasem sprzeczne informacje na temat pożyczek zaciągniętych przez Białystok.

Ogólnie jednak wiele osób wskazuje, że zadłużenie miasta jest generalnie bardzo duże. Podobno obecnie sięga 900 mln pln. Nie mam dostępu do miejskich informacji, żeby to dokładnie zweryfikować.  Takie informacje podaje radio Eksa powołując się na analizę dokonaną przez działaczy ugrupowania Kocham Białystok. Podobno jest to już poziom alarmując.

Z kolei rzecznik prezydenta skomentował tę analizę słowami, że  ma żadnych obaw, a wyliczenia ugrupowania mają mało wspólnego z realnym zadłużeniem. Budżet  miasta jest oceniany przez różne instytucja i agencje pozytywnie (podobno) .

Pojawiają się także sygnały,  że rzekomo zadłużenie zostało zakamuflowane w spółkach należących  do miasta - co według Eski powiedział Marek Sawicki - kandytat na prezydenta Białegostoku.

Według agencji ratingowej Fitch i przygotowanego przez nią raportu wynika, że zadłużenie miasta  jest umiarkowane na poziomie BBB i względnie niższe niż w innych miastach o zbliżonym profilu.

Pozostaje zatem pytanie, kto ma rację i ile wynosi rzeczywiście zadłużenie oraz jaka jest wysokość kredytów i pożyczek spłacanych przez nasze miasto?

 

Blogerka w branży finansowej z zamiłowania i wykształcenia. Moja recenzja pożyczki Vivus - tutaj opinia mojego autorstwa i opinie klientów Vivus'a i czytelników mojego bloga o m.in. pożyczkach - antyhaczyk. Zanim skorzystasz z pierwszej darmowej pożyczki w Vivus zajrzyj i przeczytaj na co zwracać uwagę i jak się uchronić przed ewentualnymi problemami. Vivus to jedna z najpopularniejszych firm oferujących pożyczki pozabankowe i owszem tak jak w reklamach pierwsza pożyczka jest za darmo, ale trzeba i warto wiedzieć kilka rzeczy na temat tego typu promocji darmowych pożyczek. Zapraszam do czytania moich opinii na temat produktów finansowych, nie tylko pożyczek i kredytów, ale także kont i lokat bankowych, porad dotyczących lokowania własnych oszczędności i zarządzania domowym portfelem. Wszystko również publikuję na swoim blogu, którego ideą jest prześwietlanie produktów finansowych. Początkowo robiłam to tylko dla siebie, a w pewnym momencie przyszło mi do głowy, że mogłabym się tymi analizami podzielić z innymi ludźmi, licząc że im to pomoże podejmować jakże istotne decyzje finansowe.

Pożyczki miasta i zadłużenie komentarze opinie

  • gość 2018-09-21 14:48:06

    W każdym mieście jest za duże zadłużenie. Efekty dawnych lat.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama