Wiadomości, Białystok Patronem Bezpiecznych Dróg - zdjęcie, fotografia

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku postawił na jakość szkoleń, a w szczególności tych nakierowanych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starania te zostały docenione: WORD otrzymał nagrodę dla innowacyjnych firm i instytucji w kategorii szkoleń przez Fundację "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP. Statuetka "Patron Bezpiecznych Dróg" została przyznana w kategorii szkolenia.

Nagrody wręczono w trakcie Ogólnopolskiego Konwentu i Gali "Współpraca międzysektorowa na rzecz bezpieczeństwa drogowego", której patronowała Komisja Europejska oraz Jerzy Kwieciński Minister Inwestycji Rozwoju. Galę poprzedził Konwent "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego" z udziałem WORD-ów z terenu całej Polski oraz przedstawicieli Wydziałów Ruchu Drogowego Policji z kilkunastu województw. W jego trakcie uczestnicy szukali rozwiązań zmniejszających zarówno liczbę jak i śmiertelność wypadków drogowych w Polsce. W centrum uwagi były nowe regulacje prawne zwiększające bezpieczeństwo drogowe oraz działania prewencyjne. Dyskutowano też na temat współpracy międzysektorowej na rzecz zapobiegania wypadków drogowych. 

Statuetka dla WORD Białystok została przyznana głównie za organizację imprez szkoleniowych zwiększających bezpieczeństwo na drodze: Weekendu Bezpiecznej Jazdy oraz warsztatów kierowców pojazdów uprzywilejowanych czyli praktyczne szkolenia doskonalące umiejętności kierowców. 

- Planujemy jeszcze poszerzyć ofertę o jazdy doszkalające i podnoszące umiejętności kierowców realizując część zajęć na specjalistycznych obiektach Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie i w Modlinie, z którymi współpracujemy. Wierzę, że niebawem na Podlasiu też powstanie specjalistyczny tor do podnoszenia kompetencji kierowców wszystkich kategorii. Potrzebne jest do tego porozumienie podlaskich WORD-ów oraz władz samorządowych województwa. Na razie ogromnie gratuluję załodze WORD tej nagrody. Cieszę się, że także poza Podlasiem dostrzeżono jakość naszych szkoleń i inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. To pomysłowość działu szkolenia, egzaminatorów oraz osób odpowiedzialnych za brd, organizację i promocję jest głównym źródłem tego wyróżnienia. Cieszę się, że mam zaszczyt współpracować z tak fantastycznymi ludźmi - powiedział Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku. 

Konwent i gala, na której wręczono nagrody odbywała się w sali warszawskiego NOT-u i była połączona z występami artystów na wózkach - ofiar wypadków drogowych: pokazu sukien, popisów tanecznych reprezentantów Polski w tańcu na wózku oraz krótkiego recitalu Moniki Kuszyńskiej byłej wokalistki Varius Manx. 

(Cezarion)

Reklama

WORD Białystok Patronem Bezpiecznych Dróg komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama