Kiedy warto jest udać się do psychologa w Białymstoku i skorzystać z profesjonalnej pomocy?

  • Psycholog Białystok
Maciej Werno - blog 10/06/2019 17:44

Za granicą czymś naturalnym i wręcz oczywistym jest regularne odwiedzanie psychologa, co nikogo w żaden sposób nie dziwi. W Polsce natomiast bywa z tym różnie i często jest tak, że gabinet specjalisty odwiedzany jest rzadziej z poczucia wstydu czy też negatywnych skojarzeń. Wiele osób myśli, że pomoc psychologiczna jest przeznaczona wyłącznie dla osób z poważnymi problemami, których nie sposób jest rozwikłać, udręczonych życiem, borykających się z jakimiś traumami na skutek przemocy czy patologii w dzieciństwie. Wizyta u psychologa jest często tematem tabu, przez co wiele osób niepotrzebnie wprowadza się w coraz większe problemy, pogłębiające się stany przygnębienia mogące przerodzić się w depresję. Zamiast zwlekania z wizytą u specjalisty i czekania, aż sytuacja nas przerośnie, warto się przełamać i skorzystać z jego profesjonalnej pomocy. 

Sygnały alarmowe, które powinny skłonić nas do wizyty u psychologa

Stres towarzyszy praktycznie każdemu z nas i sam w sobie nie jest niczym złym. Problem pojawia się wtedy, kiedy przestajemy sobie z nim radzić i staje się on chroniczny. Życie w permanentnym stresie jest bardzo destrukcyjne– zarówno dla naszego stanu psychicznego, jak i fizycznego. Stres przyczynia się nawet do rozwoju różnego typu chorób, dlatego też tak ważne jest to, aby nauczyć się panowania nad nim. Jeśli byle błahostka jest w stanie wyprowadzić nas z równowagi i notorycznie żyjemy w nerwach, to czas najwyższy poszukać pomocy u specjalisty w postaci psychologa. To samo jest przy braku kontroli nad swoimi emocjami. Złoszczenie się raz na jakiś czas nie jest niczym złym i jest to sposób na danie negatywnym emocjom upustu. Problem pojawia się przy notorycznych napadach furii i to z najmniejszego powodu. Brak umiejętności panowania nad swoimi emocjami powinno być sygnałem alarmowym i nakłonić do odwiedzenia psychologa. Tym bardziej, jeśli bliskie nam osoby również są zaniepokojone naszymi zrachowaniami. 

Stany depresyjne i myśli samobójcze

Nikt z nas raczej nie jest uśmiechnięty i pełen szczęścia przez 24h/dobę. Normalne jest to, że pojawiają się też gorsze dni czy smutek. jeśli jednak negatywne i depresyjne emocje nie mijają, ale utrzymują się przez dłuższy czas, należy się mocno zastanowić nad swoim stanem ducha. Tym bardziej, jeśli borykamy się także z huśtawką nastrojów, ciągłą sennością i osłabieniem, brakuje nam chęci do robienia czegokolwiek, jesteśmy zniechęceni i na co dzień towarzyszy nam smutek. Jeśli nic nie sprawia nam radości i nie jest w stanie poprawić humoru, to jak najbardziej wskazana jest wizyta u psychologa. Czerwonym światłem alarmowym są myśli samobójcze, czyli chęć odebrania sobie życia czy też wyrządzenia sobie krzywdy. Do wizyty u specjalisty wskazaniem są skrajne momenty w życiu takie jak śmierć bliskiej osoby, poważna choroba, gwałt, molestowanie, uzależnienie, przemoc i maltretowanie. Przy jakichkolwiek problemach natury psychicznej najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalny i doświadczony psycholog w Białymstoku - AbOvO, który pomoże znaleźć ich pierwotne źródło i wspólnie uporać się z nimi.

Kiedy warto jest udać się do psychologa w Białymstoku i skorzystać z profesjonalnej pomocy? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama