Ich historie mogą stać się inspiracją dla podlaskiej młodzieży, czyli jak przekuć pasję w biznes

Gospodarka, historie mogą stać inspiracją podlaskiej młodzieży czyli przekuć pasję biznes - zdjęcie, fotografia

Liderzy Przyszłości - "Jak przekuć pasję w biznes" to projekt Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, realizowany jako jeden z paneli Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a głównym celem przedsięwzięcia jest promocja wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży poprzez możliwość spotkania się i dyskusji z praktykami biznesu. W spotkaniu co roku bierze udział kilkuset młodych ludzi, tak będzie i tym razem.

W tym roku wydarzenie zaplanowano na 26 września, start o godzinie 12.30 w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. W trakcie spotkania zaproszeni goście opowiedzą, w jaki sposób połączenie pasji i determinacji przerodzić można we własną, odnoszącą sukcesy działalność.

Dotychczas przed młodzieżą wystąpili już m.in. tancerze z Fair Play Crew, programiści z Photon i RiftCat, drużyna futbolu amerykańskiego Primacol Lowlanders Białystok, piłkarze klubu Jagiellonia Białystok oraz trener Ireneusz Mamrot, białostockie projektantki mody Elwira Horosz oraz Barbara Piekut, Paweł Małaszyński i zespół Cochise, sportowcy z klubu Archery, Wojciech Nowicki (złoty medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2018 r.) i wielu innych wybitnych Podlasian, których historie mogą stać się inspiracją dla młodych ludzi.

Oto goście tegorocznej edycji projektu EEC - Liderzy Przyszłości

Wojciech Grodzki, prowadzący - prezenter telewizyjny, dziennikarz, DJ, konferansjer, absolwent Wydziału Prawa UwB. Kocha życie, ludzi, sport i muzykę. Mąż polonistki, tata dwóch dziewczynek, szczęściarz. Kibic piłki, skoków, siatki i tenisa. Lubi rozmawiać, jeść, tańczyć i śpiewać. Dziękuje Bogu, że urodził się na Podlasiu.

Sylwia Polińska, prowadząca - dziennikarka, prezenterka, konferansjerka. Na co dzień pracuje w białostockim oddziale Telewizji Polskiej. Prowadzi poranny program "Poranek z Obiektywem". Reporterka programu informacyjnego "Obiektyw" oraz redaktorka magazynu "Przystanek Kultura". Od 2011 roku związana z Radiem Akadera. Prowadziła autorskie programy "Pogotowie prawne" oraz muzyczną audycję "Bez Hologramu", promującą lokalnych artystów. Dodatkowo przeprowadzała wywiady z muzycznymi gwiazdami. Jej gośćmi byli m.in. Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska czy Maria Peszek.

Adam Zdanowicz - twórca marki, która podbiła serca gwiazd rocka. Jego rowerami jeżdżą ludzie o wyjątkowych wymaganiach, a jest wśród nich sam Slash z Guns N' Roses. Adam przekuł swoją pasję w biznes, gdy po studiach stanął przed wyborem kariery zawodowej. Zaczął sześć lat temu w garażu, by dzisiaj prowadzić dużą rowerową pracownię projektowo - wykonawczą. Razem z zespołem MAD Bicycles pomaga ludziom w realizacji szalonych wizji. W kwietniu 2019 wrócił z Las Vegas z główną nagrodą na międzynarodowej wystawie rowerów customowych.

Dominika Czarnecka - absolwentka Wydziału Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, handlu zagranicznego na SGH oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Obecnie doktorantka prawa. Założycielka i menadżerka znajdującej się w Operze i Filharmonii Podlaskiej Restauracji Forma, wielokrotnie nagradzanej wyróżnieniem gault&millau. Menadżerka Dworu Czarneckiego. Założycielka Fundacji Rodziny Czarneckich, laureata Podlaskiej Marki Roku. Od prawie trzech lat zajmuje się projektowaniem ubioru. Autorka czterech autorskich kolekcji.

Lukasyno, właściwie Łukasz Szymański - polski raper i propagator kultury kresowej. Z wykształcenia mgr inż. architekt. W 2008 r. ukończył Politechnikę Białostocką. Działalność artystyczną prowadzi od 1998. Twórca pięciu albumów solowych i współzałożyciel grup WNB Wychowani na błędach i NON Koneksja, z którymi nagrał również cztery albumy. Współpracował z takimi wykonawcami, jak m.in. Waco, Sokół, Peja, Kali, Pih, HempGru, Juras, Włodi, Tadek, Pablo Pavo, Paluch, Bon One, Bas Tajpan, Miss God, Kfartet, Południce, Sobota, Matheo, Grzech Piotrowski. W 2017 zroku stworzył wraz z Markiem Kubikiem utwór promujący film Wyklęty w reż. Konrada Łęckiego. W czerwcu ukazał się jego ostatni album Le PoeteAssassine. Aktualnie reprezentant składu Nautilus.

Łukasz Grant - należy do tych szczęściarzy, którzy pasję do sztuki iluzji odziedziczyli po ojcu. Razem ze współpracownikami mają za sobą setki występów, zapewniając niespotykaną rozrywkę zarówno na wielkich scenach teatralnych, statkach wycieczkowych, jak i podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych, imprez firmowych, plenerowych czy kameralnych przyjęć. Swoje doświadczenie i dużą wiedzę z zakresu iluzji z powodzeniem wykorzystuje też w projektach specjalnych. Był między innymi konsultantem efektów iluzjonistycznych w Dancing with the Stars - Taniec z Gwiazdami w telewizji Polsat, w musicalu "Kot w butach", który stał się przebojem Opery i Filharmonii Podlaskiej,a także w spektaklu "Chory z urojenia" w teatrze "6-te piętro" Michała Żebrowskiego czy "Królowa śniegu" w teatrze BTL. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowego festiwalu iluzji "Champions of Illusion", gdzie od wielu lat występuje w kraju i za granicą obok znakomitych iluzjonistów z całego świata.

(Piotr Walczak / Foto: PFRR)

Ich historie mogą stać się inspiracją dla podlaskiej młodzieży, czyli jak przekuć pasję w biznes komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama